Sponsorer og samarbejdspartnere

Aakjærselskabet og Jenle har mange forskellige sponsorer og samarbejdspartnere.

Vi ser det som en ressource at kunne samarbejde bredt med både sponsorer og partnere på tværs af en bred Aakjær interesse, faglige kompetencer, eventudvikling og forbedring af publikumsoplevelser samt turisme og besøg af gæster til Salling.

Nedenfor vil du kunne se oversigt over de forskellige samarbejdspartnere vi har eller som støtter Jenle, f.eks. med køb af en annonce.

Hovedsponsorer og samarbejdspartnere er:

  • Skive Kommune
  • Naturstyrelsen
  • Skiveegnens Erhverv- og Turismecenter (SET)
  • Andre bidragsydere og støtter er:
  • Spar Nord Fonden, Aalborg
  • Spar Nord, Skive
  • Spar Vest Fonden
  • Midt Vest Fondene
  • Annoncører i 2020:
3F Jægervej 12 7800 Skive https://www2.3f.dk/skive
Thise Mejeri Sundsørevej 62 7870 Roslev https://thise.dk/
Adelgades Slagter Adelgade 9 7800 Skive http://adelgadesslagter.dk/
Staarup Haandbryg Stårupgårdvej 1 7840 Højslev https://staarup.dk/
Spændende mad Søndergade 20 7870 Roslev http://www.spaendendemad.dk/
Poul Bak Østergade 16A, Jebjerg 7870 Roslev https://poul-bak.dk/
Dekolet Resenvej 74 7800 Skive http://www.dekolet.dk/
Salling Elservice Roslevvej 15-17 7870 Roslev http://www.sallingel.dk/
Skive Kommune Østergade 10 7800 Skive https://www.skive.dk/
Breum tømrer & snedker Åsted Byvej 44 7870 Roslev
Ginnerup A/S Frisenborgvej 33 7800 Skive http://www.ginnerup.dk/
Jan Bloch Breum – Jebjerg 7870 Roslev
Hancock Humlevej 32 7800 Skive https://www.hancock.dk/
Skive Folkeblad/Via Print Gemsevej 7 – 9 7800 Skive https://www.skivefolkeblad.dk/
Spar Nord Adelgade 8 7800 Skive https://www.sparnord.dk/filialer/skive/
PWC Revisor Resenvej 81 7800 Skive https://www.pwc.dk/
Nova-C Elskjærbakken 7 7800 Skive https://www.nova-c.dk/
Spar Købmanden Vestergade 21, Jebjerg 7870 Roslev https://spar.dk/butik/spar-jebjerg
Skive Boglade Adelgade 16A 7800 Skive http://www.skiveboglade.dk
Spisestedet Kåstrupvej 28 7800 Skive https://spisestedet26.dk/
Det varme Brød Aage Nielsens Vej 2 7800 Skive
RedOffice Jernbanegade 6 7800 Nykøbing M http://www.mpkontorcenter.dk/
Søgaard Biler ApS Elskjærbakken 8 7800 Skive https://soegaard-biler.dk/
Pedersborg Vin Hindborgvej 56 7800 Skive https://www.pedersborgvin.dk/
Viskum Snaps Vester Skovvej 5 8830 Tjele https://www.viskumsnaps.dk/