Sponsorer og samarbejdspartnere

Aakjærselskabet og Jenle har mange forskellige sponsorer og samarbejdspartnere.

Vi ser det som en ressource at kunne samarbejde bredt med både sponsorer og partnere på tværs af en bred Aakjær interesse, faglige kompetencer, eventudvikling og forbedring af publikumsoplevelser samt turisme og besøg af gæster til Salling.

Nedenfor vil du kunne se oversigt over de forskellige samarbejdspartnere vi har eller som støtter Jenle, f.eks. med køb af en annonce.

Hovedsponsorer og samarbejdspartnere er:

  • Skive Kommune
  • Naturstyrelsen
  • Thise Mejeri
  • Destination Limfjorden
  • Business Skive
  • Andre bidragsydere og støtter er:
  • Spar Nord, Skive
  • Spar Vest Fonden
  • Midt Vest Fondene
  • Annoncører i 2021:
3F Jægervej 12 7800 Skive https://www2.3f.dk/skive
Thise Mejeri Sundsørevej 62 7870 Roslev https://thise.dk/
Skive Offset Buen 2, Oddense 7860 Spøttrup http://www.skiveoffset.dk/
Fur Bryghus Aps Knudevej 3 7884  Fur https://www.furbryghus.dk/
Spændende mad Søndergade 20 7870 Roslev http://www.spaendendemad.dk/
Tømrer & Totalentreprenør
Poul Bak
Østergade 16A, Jebjerg 7870 Roslev https://poul-bak.dk/
Dekolet Resenvej 74 7800 Skive http://www.dekolet.dk/
Salling Elservice Roslevvej 15-17 7870 Roslev http://www.sallingel.dk/
Skive Kommune Østergade 10 7800 Skive https://www.skive.dk/
Breum tømrer & snedker Åsted Byvej 44 7870 Roslev https://www.breum-byg.dk/
Ginnerup A/S Frisenborgvej 33 7800 Skive http://www.ginnerup.dk/
Jan Bloch Malerfirma ApS Breum – Jebjerg 7870 Roslev
Hancock Humlevej 32 7800 Skive https://www.hancock.dk/
Skive Folkeblad Gemsevej 7 – 9 7800 Skive https://www.skivefolkeblad.dk/
Spar Nord Adelgade 8 7800 Skive https://www.sparnord.dk/filialer/skive/
PWC Revisor Resenvej 81 7800 Skive https://www.pwc.dk/
Nova-C Elskjærbakken 7 7800 Skive https://www.nova-c.dk/
Spar Købmanden Vestergade 21, Jebjerg 7870 Roslev https://spar.dk/butik/spar-jebjerg
Skive Boglade Adelgade 16A 7800 Skive http://www.skiveboglade.dk
Spisestedet Kåstrupvej 28 7800 Skive https://spisestedet26.dk/
Det varme Brød Aage Nielsens Vej 2 7800 Skive
RedOffice Jernbanegade 6 7800 Nykøbing M http://www.mpkontorcenter.dk/
Salling Avis Nørregade 19 7870 Roslev http://sallingavis.dk/
Pedersborg Vin Hindborgvej 56 7800 Skive https://www.pedersborgvin.dk/